Teklif Al

Haberler

Son Tıklamanın Ötesi

Arama, alışveriş deneyiminin önemli bir bölümü olmayı sürdürüyor. Tüketicilerin %70'inin satın alma kararlarına ışık tutması için aramadan yararlanması nedeniyle, kullandıkları terimler ve araştırmalarına ne zaman başladıklarıyla ilgili biraz daha fazla bilgi edinmek istedik. Elde ettiğimiz sonuçlara göre, tüketicilerin %48'i marka terimleri ile genel terimler arasında gidip gelirken, satın alma işlemlerinin üçte biri, tüketicinin ilk sorgusunun üzerinden 30 günden daha uzun bir süre geçtikten sonra gerçekleşiyor.

Bu makalede, Google'ın önemli bir alan olan tıklama akışı ilişkilendirme konusundaki araştırmasından elde edilen temel bulgular ve analizler özetlenmiştir. "Satın almaya giden yolun uzunluğu genellikle ne kadardır?" ve "Arama, tüketicilerin karar vermelerine nasıl katkı sağlıyor?" gibi önemli soruları yanıtlamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bu makalede bulabilirsiniz.

Temel Bulgular:

Araştırma yolculukları uzun. Örneğin üç dönüşümden biri, çevrimiçi araştırma başladıktan 30 gün sonra gerçekleşiyor
Tüketicilerin %70'i, araştırma yolculuklarının bir noktasında aramadan yararlanıyor
Satın almaya giden arama yolları genellikle hem marka terimlerini hem de genel terimleri içeriyor ve tüketicilerin %48'i, yolculuklarının bir noktasında terimler arasında geçiş yapıyor